Pod čarouHezký den,

všem čtenářům. Výtvarnicí jsem již 20 let. Z mého původního koníčka se stala vášeň. Neodolám barvám a jejich kombinacím, které jsou potravou pro oči. Fascinují mne nádherné povrchy minerálů a neuvěřitelně poddajných keramických hlín, které jsou mou potravou pro hmat.

S potravou pro mé tělo je to poněkud složitější a cesta poznání trnitější. Alergie, jsou dnes již v podstatě součástí našich životů a záleží jen na každém z nás, jestli se podřídí nebo najde svou cestu ven. Mám alergii na síru a její sloučeniny, nesnášenlivost lepku a mléka. Vše jsem řešila experimentováním, takže výsledkem je tvorba mé vlastní kuchařky (ukázka), kterou hodlám vydat během příštích dvou let. Měla by mít podtitul „jak vařit bez cibule…“. V mém soukromém bádání mi velmi pomohly stránky www. osel.cz, z nichž jsem si vytvořila tabulku s údaji o škodlivosti a/nebo příznivém vlivu některých látek či potravin na člověka. Původně jsem ji vytvořila, abych se sama orientovala v již přečtených článcích, buďte proto, prosím tolerantní k její podobě.

Pro vyváženost života je však třeba nasytit i ostatní smysly. Reiki se mi jeví jako správný směr. Nic z toho všeho o čem jsem zde psala, by však nebylo možné bez mého muže. Ochotně vytrpěl všechny mé kulinářské experimenty, a zatím přežil :o)).

Díky za svět jaký je.

Vaše Andrea Šanderová

P.S. Víte co znamená IRIS? Je to zřítelnice oka; nádherná květina; řecká bohyně a strážkyně duhy a naděje.